Uczniowie TZN-u otrzymali medale za wynalazczość

by biuro

Trzy medale przypadły autorskim rozwiązaniom uczniów Technicznych Zakładów Naukowych na 16. Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków ,,IWIS’’

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Podczas tegorocznej wystawy online swoje prace prezentowali wynalazcy z ponad 25 państw m.in. Polski, Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji, Rumunii czy Tajwanu. Osiągnięcia demonstrowały zarówno instytuty badawcze, uczelnie wyższe, przedsiębiorstwa, jak i indywidualni wynalazcy.

Wszystkie rozwiązania były kwalifikowane według 12 kategorii: ekologia i ochrona środowiska, mechanika i inżynieria, budownictwo, elektryka i energetyka, elektronika i informatyka, przemysł samochodowy, metalurgia, rolnictwo i przetwórstwo spożywcze, przemysł chemiczny, przemysł włókienniczy, medycyna i biotechnologia oraz pozostałe rozwiązania w grupie ,,inne”.

Szambo betonowe 10 m3

Produkcja, sprzedaż, montaż, transport piwnic betonowych, szamb betonowych 10 m3 i większych, szamba betonowe jedno i wielokomorowe, zbiorniki betonowe, kanały betonowe samochodowe - oferuje BET-DAM. Nasze zbiorniki posiadają atesty PZH i aprobatę techniczną ITB przez co nie ma problemu z uzyskaniem odbioru budynków.

W wystawie wzięli udział uczniowie z Technicznych Zakładów Naukowych, gdzie zaprezentowali swoje najnowsze prace i zdobyli aż trzy medale.
Złotym medalem została nagrodzona praca „DOIT” autorstwa Piotra Orzechowskiego i Jacka Szczypiora. Srebrny medal przypadł pracy „Democratia” autorstwa Dominika Orlikowskiego i Huberta Kozaka, a brązowy „TreeDonation” stworzonej przez Dawida Kaczmarzyka.

„DOIT” („Zrób to”), autorstwa Piotra Orzechowskiego i Jacka Szczypiora z klasy 4Esp, jest platformą stworzoną do usprawnienia organizacji oraz komunikacji pracy w grupach. Prosty i modernistyczny interfejs aplikacji sprawia, że jest ona łatwa w użyciu, dzięki czemu może bez większych problemów być obsługiwana przez każdą osobę. Jako narzędzie wspiera zarządzanie pracą w zespole poprzez rozdzielanie zadań. Link do pracy (https://youtu.be/IXcFFg9ttng).

„Democratia” („Demokracja”), autorstwa Dominika Orlikowskiego i Huberta Kozaka z klasy 3K, to webowa aplikacja, która udostępnia przekrojowe dane dotyczące pracy polityków w Polsce. Link do pracy (https://youtu.be/EpbTQh-T9aA).

„TreeDonation” („Darowizna na drzewo”), autorstwa Dawida Kaczmarzyka z klasy 4Gsp, to aplikacja mobilna z bazą danych, kontrolująca cykliczne płatności, wraz z systemem pozwalającym na rejestrowanie ich stanu przy dużym, zależnym od świadomości ekologicznej i zaangażowaniu mieszkańców. Link do pracy (https://youtu.be/_EGbiMQ9hdU).

Udział w wystawie był możliwy dzięki wsparciu udzielonemu przez Urząd Miasta Częstochowy, Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT – Rada w Częstochowie, SGP-Sorting Group Poland, Radę Rodziców przy TZN.

Na podstawie inf. przesłanej przez TZN

Related Posts

Szambo betonowe