TS TECH wybiera Częstochowę

by biuro

Międzynarodowy koncern z branży motoryzacyjnej otwiera u nas działalność i zapowiada nabór kadr. Umacnia się tym samym reputacja Częstochowy jako silnego ośrodka tej gałęzi przemysłu.

Wkrótce w częstochowskim oddziale TS TECH Poland rozpocznie się testowa produkcja elementów siedzeń dla europejskich OEM, czyli producentów oryginalnego wyposażenia (ang. Original Equipment Manufacturer). Uruchomienie produkcji seryjnej planowane jest z kolei już na początek roku 2023.

Firma już teraz poszukuje kandydatek i kandydatów na stanowiska kierownicze w kluczowych działach produkcji, IT i zapewnienia jakości, a także pracowników produkcyjnych w działach spawania i montażu. Zapowiada też nabór na stanowiska kierownicze w działach inżynieryjnym i logistyki, liderów działu montażu i spawania oraz mechaników maszyn i urządzeń. Zainteresowanych pracą firma zaprasza do kontaktu na adres contact.tspl@tstech.com

Początki TS TECH sięgają roku 1954. Dziś koncern zajmuje się głównie projektowaniem i produkcją siedzeń oraz innych elementów wnętrza samochodów, a także części do motocykli na bazie tworzyw sztucznych (w tym siedzeń i błotników). Do najważniejszych klientów firmy należą Honda, Suzuki, Volkswagen, Yamaha, Kawasaki i Harley-Davidson.

Z nowoczesnych technologii rozwijanych przez TS TECH korzystają też inne branże, choćby firmy wytwarzające fotele medyczne. W skład koncernu wchodzi 78 fabryk i 47 spółek-córek w 15 krajach oraz ośrodki badawcze w Japonii, USA, Niemczech, Tajlandii i Chinach. Centrala znajduje się w japońskim mieście Asaka. Według danych z marca ubiegłego roku, TS TECH zatrudniał łącznie 15 tys. pracowników.

Przedstawiciele TS TECH przedstawili plany ulokowania nowego oddziału w Częstochowie na spotkaniu z władzami samorządowymi w listopadzie zeszłego roku. Spełnienie tych zapowiedzi potwierdza, że nasze miasto cieszy się w branży automotive renomą korzystnej i sprawdzonej lokalizacji dla przedsięwzięć biznesowych tego rodzaju.

M.in. na podst. informacji TS Tech, Centrum Obsługi Inwestora UM

zdjęcia ze strony UM Częstochowa udostępnione przez firmę

Maszyny pakujące Bez Meż, pakowanie węgla, pelletu, żywności, linie pakujące.

Related Posts