Procent składany

Albert Einstein nazwał procent składany największym wynalazkiem ludzkości. To właśnie efekt procentu składanego odpowiada za to, że Twoja inwestycja w postaci 50 zł miesięcznie zamieniła się w 32 000 zł miesięcznego dochodu po 50 latach. Mamy do dyspozycji wiele instrumentów, w które możemy inwestować środki finansowe:
– nieruchomości pod sprzedaż lub wynajem,
– grunty,
– lokaty bankowe
– akcje spółek;
– polisy na życie z umową dodatkową w postaci funduszu inwestycyjnego;
– fundusze inwestycyjne;
– fundusze funduszy;
– rynek pieniężny;
– biznes;
– kruszce i kamienie szlachetne;
– paliwa kopalniane;
– wino;
– monety i znaczki;
– start-up’y internetowe;
– inwestycje w sztukę, stare samochody…
– szkolenia i rozwój kompetencji własnych itp.

To, ile zarobisz na danej inwestycji zależy od jej rodzaju, ile zainwestujesz, na jak długo, jaki jest zwrot z inwestycji czyli ile procent zarobisz. Zazwyczaj wielkość zwrotu z inwestycji jest odwrotnie proporcjonalna do ryzyka. Nawet fundusze inwestycyjne to firmy nastawione na zysk, niekoniecznie twój, dlatego w pierwszej kolejności zabezpieczają swój interes, a dopiero później Twój. Fundusz pobierze opłaty niezależnie czy zyskasz czy stracisz.

Giełda żyje określonymi cyklami od hossy do bessy. Rynek nieruchomości czy ceny złota też nie będą zawsze rosły. Powinniśmy być odpowiedzialni za swoje decyzje przy wyborze inwestycji, mieć na jej temat wiedzę, aby potem nie oskarżać bank, rząd lub doradcę. Zdobywanie właściwej wiedzy finansowej aby mieć w przyszłości dochód pasywny, też wymaga z twojej strony czasu i determinacji. Zdobyć wolność finansową czyli mieć pieniądze na życie z inwestycji, bez chodzenia do pracy, bez stałej pensji, czy to nie jest wspaniałe?


pozycjonowanie stron www Częstochowa, Katowice, Warszawa

Od 15 lat "MIG hosting" z Częstochowy skutecznie pozycjonuje strony internetowe – podnosimy biznes Klientów na wyższy poziom. Działamy zdalnie na terenie całego kraju. Pozycjonujemy strony www, sklepy internetowe. Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych. Wykonujemy audyty stron, analizujemy ruch i frazy do pozycjonowania. Tworzymy strony, blogi, sklepy www, instalujemy certyfikaty bezpieczeństwa SSL. Napisz na biuro@natopie.pl podając adres swojej strony.

Większość inwestycji wymaga większego wkładu finansowego. Jeżeli takiego nie posiadasz to odpuść dobie inwestowanie gdyż opłaty manipulacyjne, bessa, inflacja i tak to wszystko zje. Lepiej mniej wydać, więcej zaoszczędzić i wtedy zainwestować w kilka różnych instrumentów zgodnie z zasadą giełdową „nie wrzucaj wszystkich jaj do jednego koszyka”. Im bardziej będzie zróżnicowana twoja inwestycja tym mniej narazisz się na stratę własnych pieniędzy.
Oczywiście osiągnięcie sukcesu jak w każdej dziedzinie wymaga od Ciebie zrobienia pierwszego kroku. Powodzenia!

Euro Super Days w RTV EURO AGD

Promocje świąteczne!

Szczegóły promocji- kliknij

Autor: Grzegorz Ławniczek
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione

Related Posts