Procent składany

Albert Einstein nazwał procent składany największym wynalazkiem ludzkości. To właśnie efekt procentu składanego odpowiada za to, że Twoja inwestycja w postaci 50 zł miesięcznie zamieniła się w 32 000 zł miesięcznego dochodu po 50 latach. Mamy do dyspozycji wiele instrumentów, w które możemy inwestować środki finansowe:
– nieruchomości pod sprzedaż lub wynajem,
– grunty,
– lokaty bankowe
– akcje spółek;
– polisy na życie z umową dodatkową w postaci funduszu inwestycyjnego;
– fundusze inwestycyjne;
– fundusze funduszy;
– rynek pieniężny;
– biznes;
– kruszce i kamienie szlachetne;
– paliwa kopalniane;
– wino;
– monety i znaczki;
– start-up’y internetowe;
– inwestycje w sztukę, stare samochody…
– szkolenia i rozwój kompetencji własnych itp.

To, ile zarobisz na danej inwestycji zależy od jej rodzaju, ile zainwestujesz, na jak długo, jaki jest zwrot z inwestycji czyli ile procent zarobisz. Zazwyczaj wielkość zwrotu z inwestycji jest odwrotnie proporcjonalna do ryzyka. Nawet fundusze inwestycyjne to firmy nastawione na zysk, niekoniecznie twój, dlatego w pierwszej kolejności zabezpieczają swój interes, a dopiero później Twój. Fundusz pobierze opłaty niezależnie czy zyskasz czy stracisz.

Giełda żyje określonymi cyklami od hossy do bessy. Rynek nieruchomości czy ceny złota też nie będą zawsze rosły. Powinniśmy być odpowiedzialni za swoje decyzje przy wyborze inwestycji, mieć na jej temat wiedzę, aby potem nie oskarżać bank, rząd lub doradcę. Zdobywanie właściwej wiedzy finansowej aby mieć w przyszłości dochód pasywny, też wymaga z twojej strony czasu i determinacji. Zdobyć wolność finansową czyli mieć pieniądze na życie z inwestycji, bez chodzenia do pracy, bez stałej pensji, czy to nie jest wspaniałe?

Większość inwestycji wymaga większego wkładu finansowego. Jeżeli takiego nie posiadasz to odpuść dobie inwestowanie gdyż opłaty manipulacyjne, bessa, inflacja i tak to wszystko zje. Lepiej mniej wydać, więcej zaoszczędzić i wtedy zainwestować w kilka różnych instrumentów zgodnie z zasadą giełdową „nie wrzucaj wszystkich jaj do jednego koszyka”. Im bardziej będzie zróżnicowana twoja inwestycja tym mniej narazisz się na stratę własnych pieniędzy.
Oczywiście osiągnięcie sukcesu jak w każdej dziedzinie wymaga od Ciebie zrobienia pierwszego kroku. Powodzenia!

Autor: Grzegorz Ławniczek
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione
inwestycje alternatywne

REKLAMA:

Reklama na samochodach. Agencja Reklamowa Demo od ponad 20 lat zajmuje się oklejaniem samochodów folią, reklamą na samochodach. Oklejamy całe floty pojazdów firmowych - samochody osobowe, dostawcze, tiry, cysterny. Oklejamy samochody w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i innych miastach. Każdego dnia widoczne na ulicach oklejone pojazdy zwiększają świadomość marki, umacniają pozycję rynkową, zachęcają do zakupu i budzą emocje. Reklama na samochodzie to ekonomiczny, trwały i prestiżowy sposób na zaistnienie w świadomości Odbiorcy.

mobil garázs. Mobilgarázs árak. A cégünk többéves tapasztalattal rendelkezik mobilgarázsok, acélgarázsok, raktárok, tárolóépületek, szerkezetek és melléképületek előállításában. Termékeink tökéletesen beválnak különálló épületként, illetve a meglévő ház vagy épület szerves részeként is.
Polecamy:

Adwokat od zasiedzenia Warszawa Kancelaria Radcy Prawnego Iwona Zubrzycka-Zięba. Kancelaria Radcowska świadczy kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób fizycznych na Tarchominie, Białołęce, Woli i w Centrum Warszawy. Oferuje kompleksową obsługę prawną firm, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółek prawa handlowego. Radca prawny Iwona Zubrzycka – Zięba to profesjonalne porady prawne dla przedsiębiorstw, firm, osób fizycznych, porady on line i e-sąd. Reprezentowanie wspólnoty mieszkaniowej we wszelkiego rodzaju sprawach sądowych, w tym w postępowaniach przeciwko wykonawcom robót budowlanych oraz dostawcom mediów.

Related Posts