PRZETARG NA KOLEJNE BOISKA WIELOFUNKCYJNE

Uczniowie pięciu kolejnych szkół zyskają nowe boiska wielofunkcyjne. Urząd Miasta właśnie ogłosił przetarg na ich budowę. Wszystkie mają być gotowe na wakacje.

Dzięki ogłoszonemu przez miasto, w ramach miejskiego programu budowy boisk, przetargowi nowe obiekty sportowe powstaną przy Szkołach Podstawowych nr 2, 12 i 32, a także przy Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego i Gimnazjum nr 12.

Na każdym z boisk można będzie grać w piłkę ręczną, tenisa ziemnego, koszykówkę i siatkówkę. Dodatkowo wszystkie zostaną wyposażone w piłkochwyty, ogrodzenie i oświetlenie. Na miejscu pojawią się też ławki i chodniki.
Na budowę wszystkich 5 boisk, realizatorzy wyłonieni w przetargu będą mieli czas do końca czerwca.

To pierwszy przetarg na nowe boiska, które mają powstać w tym roku. Następne przetargi wyłonią wykonawców kolejnych przyszkolnych boisk, które powstawać będą zarówno dzięki środkom Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM, funduszom na profilaktykę przeciwalkoholową oraz w ramach zadań wybranych w głosowaniu na budżet obywatelski 2016 r.

Przypomnijmy, że tylko w 2015 roku nowe boiska wielofunkcyjne pojawiły się przy 10 częstochowskich szkołach.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowa książka Tomasza Haładyja 65-lecie MPK w Częstochowie 20.01.2016

20 stycznia o godz. 18 Tomasz Haładyj zaprezentuje swoją nową książkę. Pięknie wydana, albumowa wręcz pozycja nosi tytuł „65-lecie MPK

Zamknij