JAK ZAPOBIEGAĆ NOWOTWOROM? 14 grudnia

JAK ZAPOBIEGAĆ NOWOTWOROM? 14 grudnia

Wczesna profilaktyka onkologiczna będzie głównym tematem ostatniej konferencji pod hasłem ,,Zapobiegać czy się leczyć?” Otwarte dla wszystkich częstochowian spotkanie odbędzie się 14 grudnia o godz. 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta.

Podczas konferencji – organizowanej w cyklu ,,Profilaktyka Twoja Szansa” – eksperci podzielą się wiedzą na temat nowotworów i doradzą, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na nie. Uczestnicy dowiedzą się, jaką dietę stosować, jak zwiększyć swoją aktywność fizyczną oraz jak radzić sobie ze stresem i złagodzić jego negatywne skutki dla organizmu. Osoby, które chciałyby porzucić nałogi, zapoznają się z technikami motywacyjnymi. Omówione zostaną również badania profilaktyczne realizowane bezpłatnie ze środków publicznych.

Konferencja będzie połączona z możliwością wykonania bezpłatnych pomiarów ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi.  Z kolei pomiar ilości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu – polecany przede wszystkim osobom palącym oraz biernym palaczom – pomoże określić stan uzależnienia od nikotyny.

pozycjonowanie stron Katowice

Konferencja odbędzie się w środę, 14 grudnia, w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy, przy ul. Śląskiej 13/15, w godz. 16.00-19.00.

Cykl konferencji „Profilaktyka Twoja Szansa” organizowany jest przez NZOZ INTER-MED w ramach zadania Gminy Miasta Częstochowy z zakresu zdrowia publicznego pod nazwą ,,Promocja i edukacja zdrowotna – wczesna profilaktyka onkologiczna”.